Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Doprava na Rhodosu

Letadlo

Pokud na Rhodos cestujete letadlem, pak Vám let z Prahy zabere zhruba 2,5 hodiny. Přestože je Rhodos ostrov a není zrovna nejblíže, vydávají se něj někteří cestovatelé vlastním autem. Na samotný Rhodos se pak přepraví trajektem. Pokud se rozhodnete pro druhý způsob cestování, pak nezapomeňte, že v zemích EU musí být vozidlo označeno mezinárodní značkou. Nové SPZ mají toto označení přímo vedle čísla. V jiném případě musí mít na autě připevněnu nálepku CZ, která musí splňovat předepsanou velikost a nápis musí být černým písmem na bílém podkladu. Pokud tyto požadavky Váš automobil nesplňuje, pak můžete dostat pokutu.

Po příletu na Rhodos Vás do hotelu dopraví autobus, který Vám přichystala cestovní kancelář. Doprava taxíky zde není příliš běžná, ty se využívají spíše v noci, kdy turisti cestují po místních diskotékách.

Autobusy

Místní komunikace jsou udržované a většina z nich je i mimo město v dobrém stavu. Funguje zde hromadná autobusová doprava, která vozí turisty prakticky po všech letoviscích mezi sebou i do hlavního města. Jsou zde dvě přepravní firmy a každá z nich se zaměřuje na odlišnou část pobřeží, jsou to společnosti RODA a KTEL.

Auta a motorky

Patrně nejpohodlnějším a nejrozšířenějším způsobem dopravy je půjčovna automobilů a motorek. Turisti si většinou půjčují malá auta, která si ráno vyzvednou a večer je vrátí. Hodí se např. při cestě na výlet do hlavního města. Oblíbenou kratochvíli cizinců je také zapůjčení motorového skútru, který je na Rhodosu nejpopulárnějším dopravním prostředkem.

Půjčovna aut

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz