Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Zábava

Zábava Rhodos

Ostrov Rhodos nabízí všem svým návštěvníkům různorodé možnosti zábavy, kde žádná věková skupina nepřijde na ocet. Opravdu každý si zde může najít celou řadu aktivit na ukrácení volného času, který nám dovolená v Řecku nabízí.
V podstatě každý druh ubytování a nezáleží na tom ať už je to hotel či apartmán, nabízí svým klientům bazén v kombinaci s lehátky. Někteří turisté jsou v Rhodeském počasí tak unaveni, že se ani neobtěžují smočit svá těla v moři a místo toho tráví celou dovolenou u bazénu. Záleží samozřejmě na každém co raději upřednostňuje. Samotný bazén je totiž díky své velikosti mnohem teplejší, než zdejší moře, které studené sice není, ale na po prvním osvěžení budí takový dojem. Teplota moře je totiž zhruba o 10°C nižší, než je teplota vzduchu a to už pro tělo budí chladný dojem.

Lehátka jsou u bazénů k dispozici zdarma, ovšem platí zde jednoduché pravidlo kdo dřív přijde, ten dřív mele, takže pokud nejste ranní ptáčata, může se Vám stát, že odpoledne už budou všechna lehátka obsazena. Vyplatí se tedy si brzo ráno přivstat a odložit si na lehátko ručník, což je pro lehátkochtivé turisty jasný důkaz toho, že je lehátko obsazeno. Lehátka není možno přesouvat k moři, protože tam už na Vás čekají místní podnikavci, kteří se Vám snaží pronajmou jejich lehátka zhruba za 6 euro na den.

Vodní sporty

Parasailing

Vzhledem k tomu, že je na Rhodosu přes den poměrně silné horko. Většina aktivit se proto sužuje na ty, co mají něco dočinění s vodou. Není zde problém zapůjčit si loďku či vodní skútr a užívat si krásy místních pobřeží.
Na Rhodosu nejsou bohužel (pro někoho bohudík) příliš silné vlny, takže klasické surfařské prkno zde asi moc nevyužijete, nicméně nabízí se zde sporty za podpory větru či motorových člunů. Těmi nejoblíbenějšími jsou bezesporu sporty jako windsurfing (prkno s plachtou), parasailing (let na padáku za člunem), nebo vodní lyže. Oblíbené je také táhnutí gumového člunu za motorovou lodí, záleží pouze na každém jaký typ aktivity mu vyhovuje. Rhodos má jako mnoho dalších řeckých ostrovů ideální podmínkami pro potápění, potápěčských škol je zde více než dost.

Rhodos má také několik aquaparků, tím patrně nejznámějším je Aquapark Faliraki.

Noční život na Rhodosu

Na Rhodos míří spousta mladých lidí a právě pro ně je zde připravena celá řada diskoték a barů. Ty se nacházejí především v hlavním městě a také ve Faliraki. Ovšem menší noční podniky naleznete prakticky v každém turistickém letovisku, nicméně je nenavštěvuje tolik lidí jako v hlavních zábavních centrech.

Pokud pro probdělé noci na místních diskotékách hledáte nějakou odpočinkovou aktivitu, pak se jako ideální volba jeví golf, který si můžete zahrát na golfovém hřišti Afantou. Zdejší hřiště není nikterak kvalitní, nicméně díky dobré dostupnosti a poloze to je pro mnohé turisty a vášnivé hráče golfu dobrá zábava.

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz