Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Rhodos počasí

Počasí

Rhodos je turistickým cílem především o letních prázdninách. V tuto dobu je zde nejtepleji a denní teploty se zde pohybují běžně kolem 35°C. Pro cizince to bývá většinou silný teplotní šok a skutečná teplota vzduchu se zdá větší, nicméně aklimatizace těla proběhne u většiny lidí již do druhého dne. Teplota vody bývá v hlavní sezóně zhruba o 10°C nižší, než je teplota vzduchu, to na první pocit vyvolavá menší teplotní šok, že je voda silně studená, nicméně není to tak. Po chvíli člověk cítí příjemné osvěžení.

 

Click for Rhodos, Řecko Forecast

 

Průměrné teploty na Rhodosu v průběhu roku

Rhodos počasí

Nejvíce turistů navštěvuje Rhodos o letních prázdninách. V tuto dobu je na tomto řeckém ostrově nejtepleji.

Suché podnebí a vyprahlá vodní koryta jen potvrzují denodenní slunečné počasí. Pokud tedy chcete načerpat energii do dalšího dne, určitě si na pokoji zaplaťte klimatizaci. I večer bývá na Rhodosu horko a pokud se celou noc nechcete převalovat ze strany na stranu, klimatizace se Vám určitě vyplatí. Dodržujte však základní pravidla a chlazení vzduchu v pokoji příliš nepřehánějte, nachlazení není pro Vaši dovolenou jistě žádoucí. Cena klimatizací se různí, ujistěte se také, že ji Váš hotel či apartmán má v nabídce. Klimatizace bývá ve všech zařízeních většinou dostupná zhruba za 5 euro na den. Po zaplacení dostanete ovladač, kterým lze regulovat teplotu pokoje.

Požáry a zemětřesení

Požáry na Rhodosu

V létě spadne na Rhodosu (jako na většině řeckých ostrovů) minimum srážek. Díky tomu je půda velmi vyprahlá. Na řeckých ostrovech nenaleznete příliš bujnou vegetaci, ale spíše suché stromy a keře. V takovém lese pak stačí nepatrná jiskra a rázem vznikne obrovský požár, který se díky silnému větru šíří neuvěřitelnou rychlostí. Je tedy poměrně častou tradicí, že požáry sužují řecko prakticky každý rok, Rhodos nevyjímaje. Nicméně zkušeným hasičům se naštěstí daří tyto požáry dostávat rychle pod kontrolu. Požáry na Rhodosu jsou tak nepříjemným problémem především pro místní obyvatelstvo. Buďte i přesto v suchých oblastech velmi opatrní co se týče manipulace s ohněm.

Ačkoliv nejsou zemětřesení na Rhodosu příliš silná, vyskytují se zde poměrně pravidelně i v turistické sezóně. Otřesy bývají malé (často pouze v určitých částech ostrova) a nezpůsobují vážnější škody na majetku či na lidských životech. Bohužel se občas najdou lidé, kteří při zemětřesení začnou panikařit a ve zbrklém jednání si způsobí vážnější zránění, než které by jim mohlo způsobit samotné zemětřesení. Za vše mluví případ z roku 2008, kdy při zemětřesení začala jedna místní žena panikařit a nešťastnou náhodou si smrtelně ublížila na schodech.
Pokud Vás zastihne zemětřesení, zachovejte klid, s největší pravděpodobností otřesy rychle pominou, pokud jste v budově, snažte se držet uprostřed místnosti dál od skříní či polic, které by Vás mohli zranit.

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz