Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Lindos

Lindos

Jedno z nejpoutavějších letovisek, které můžete na Rhodosu najít je Lindos. Město Lindos se nachází na východní straně ostrova (zhruba 55 km jižně od Rhodosu) a je cílem všech turistů, kteří hledají čisté a udržované pláže, spolu s cenově dostupným ubytováním a kvalitními službami.
Lindos má za sebou bohatou historii a je nalezištěm mnoha historických artefaktů. Zdejší vykopávky dokazují obydlení již 3000 př. n. l. Na Lindosu jsou k vidění trosky akropole, dříve zde místo ní stával chrám bohyně Athény Lindoské, dnes tento impozantní chrám, který ve starověkém Řecku sehrával velkou roli, připomínají pouze zbytky sloupů.

V místní vesničce naleznete malebné uličky, které jsou jako stvořené pro romantické procházky. Zajímavostí je např. přísný zákaz vjezdu osobních automobilů, takže místní starověká atmosféra, není ničím narušena. K vidění jsou zde nádherné vily z 15-18. století, jež si stavili především tehdejší bohatí měšťané. Pokud si chcete domů přivést nějakou památku, máte možnost si zakoupit některý z celé řady suvenýrů, které nabízejí místní malé obchůdky.

Přiznivci křesťasntví bude patrně zajímat záliv sv. Pavla, který je pojmenován po apoštolovi Pavlovi, který se zde vylodil v roce 43 n. l. aby zde mohl šířit křesťanství.

Lindos je i se svou bohatou historií především moderní turistické letovisko, které turistům nabízí prvotřídní ubytování jak v hotelech, tak i v apartmánech. V podvečer lákají místní taverny návštěvníky úžasnou vůni čerstvě grilovaného masa, které je typické pro všechny oblasti Řecka.

 

Řecko Lindos

 

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz