Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Monolithos

Monolithos Rhodos

V jihozápadním rohu ostrova, zhruba 10 km od města Apolakkia, nalezneme vesničku s názvem Monolithos. Toto místo láká návštěvníky pouze jednou, ale velmi zajímavou památkou. Najdeme zde totiž nepřehlédnutelný skalní monolit, který ze všech stran obklopují lesy. Měří 236 m a na jeho vrcholku nalezneme úžasný hrad z 15. století. Hrad obklopují mohutné hradby, které i přes svoje staří, jsou v poměrně zachovalém stavu. Za nimi najdeme dvě kaple, na kterých je patrná ještě původní výzdoba.

I přesto, že výstup na tento skalní masív je poměrně náročný a je cokoliv jen ne úplně bezpečný a bezproblémový, tak každoročně láká mnoho turistů, kteří si chtějí tuto úžasnou památku vyfotografovat. Cesta na vrchol je ve zdejším horku poměrně nepříjemná, proto pokud plánujete návštěvu této starobylé památky, vyberte si pro její návštěvu chladnější měsíce, nebo jej navštivte v pozdějších hodinách, kdy není sluneční záření tolik prudké.

Monolithos
Ruiny zámku v Monolithos

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz