Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Embonas

Víno

Vesničku Embonas kterou najdeme jižně od Kamirosu nemůžeme zařadit mezi jedno z dalších oblíbených turistických letovisek a to z jednoho prostého důvodu. Tato vesnička se totiž nenachází u moře, ale na místní poměry, celkem vysoko v horách. Embonas (nebo též v průvodcích známá jako Ebonas či Empona) je malá vesnička nacházející se na úpatí nejvyšší hory Rhodosu, kterou je s výškou 1215 metrů Ataviros.

Embonas je proslulá především svými vinicemi, které zde mají dlouholetou tradici. Pěstují se zde velice kvalitní odrůdy výrazné chuti, kterým neodolá nejeden milovník dobrého vína. Dnes zde naleznete několik menších vinic, které nabízejí návštěvníkům prodej vín a samozřejmě ochutnávky zdarma.

Několikrát do roka se zde k různým příležitostem pořádají tradiční řecké slavnosti, kde se dlouho do noci zpívá a tancuje. Pije se k tomu samozřejmě místní víno a jí se tradiční řecké speciality. Jednou z největších podobných událostí je zde vinobraní, které se pořádá každoročně na konci září.

Embonas
Embonas

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz