Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Město Rhodos

Město Rhodos

Město Rhodos nese stejné pojmenování, jako ostrov na kterém se nachází. V hlavním městě trvale žije zhruba polovina obyvatel z celého ostrova, kteří jsou živeni především turistickým ruchem, ten tvoří největší část příjmů do místní pokladnice. Rhodos je přístavním městem a tak celé pobřeží obklopují desítky lodí. V přístavu kotví i záoceánské lodě, pro jejichž pasažéry je Rhodos další vítanou zastávkou kde si mohou prohlédnout místní památky a vyrazit za nákupy. V hlavní turistické sezóně můžete takovýchto ohromných lodí vidět v přístavu hned několik.

Staré město

Největší historickou památkou je zcela nepochybně Staré město, které je v dokonale zachovalém stavu a neustále na něm probíhají rekonstrukce. V roce 1988 bylo Staré město na Rhodosu zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kouzlo Starého a Nového města láká na Rhodos každý rok čím dál více turistů. Podobné historické památky totiž nejsou jinde v Řecku k vidění.

Historie Starého města sahá až do roku 408 př. n. l. nicméně jeho novodobá historie se datuje od roku 1306 kdy na ostrov přišli rytíři sv. Jana, kteří zde panovali do roku 1519. Stihli zde, krom mnoha jiných pamětihodností, vybudovat také mohutné hradby, které obklopují Staré město spolu s velkolepými branami.


Rhodos Staré město Rhodos Staré město Rhodos Staré město Rhodos Staré město

Pokud vyrazíte do Starého města, zavítejte do ohromné pevnosti, které nese název Palác velmistrů, Vaše cesta povede přes Odos Ippoton, což v průvodcích najdete spíše pod názvem Rytířská cesta. Tuto cestu obklopují velkolepá sídla rytířů sv. Jana, která uchvátí každého turistu. Staré město lemují spletité uličky, které se rozbíhají po významných památkách, až k domovům běžných řeků, kteří v horkých letních dnech odpočívají ve stínu. Pokud budete chtít zavítat do Nového města, určitě nevynechejte návštěvu zdejší tržnice Nea Agora která se nachází přímo v centru.

Díky bohatým historickým nálezům bylo zřízeno Archeologické muzeum, které návštěvníkům nabídne k ukázce celou řadu vzácných exponátů. Jedním z nejpoutavějších předmětů na které můžete v muzeu narazit je např. mramorová rytina ztvárňující bohyni Afrodite, která je více jak 2000 let stará.
Mezi další muzea, která turisté hojně navštěvují patří Byzantské muzeum, které najdete ve starém kostele a dále pak Muzeum užitého umění, kde jsou k vydění především předměty a materiál užívaný v tehdejších stavbách.

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz