Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Petaloudes

Údolí motýlů Rhodos

Pokud jste milovníci fauny a flóry, pak i v tomto ohledu vám ostrov Rhodos může vyjít vstříc a to konkrétně jeho západní pobřeží kde se nachází Údolí motýlů oficiálně nazývané Petaloudes. Znalci se teď jistě zvedají ze židle, neboť Údolí motýlů není zcela správná překlad, nicméně správně pojmenování Údolí můr, nemá ten správný turistický šmrnc. První zmíněné pojmenování vystihuje toto místo více než dobře. V hlavní turistické sezóně zde totiž narazíte na miliony motýlů, které sem lákají místní stromy s vysokým obsahem pryskyřice.

Tato oblíbená turistická atrakce má pro místní ekosystém bohužel i několik záporů a tím jsou davy turistů, kterých sem každé léto míří tisíce. Jejich nevhodné chování způsobilo za několik posledních let významný pokles místního počtu motýlů. Proto pokud Petaloudes navštívíte, zkuste se k místním hmyzím obyvatelům chovat s respektem a zbytečně je neplašte (jak to rádi navádí zdejší průvodci).

 

Petaloudes Rhodos

Údolí motýlů - Petaloudes

 

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz