Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Kamiros

Kamiros

Kamiros (někdy též psáno Kameiros či Camirus) je starověké město ležící na západní straně ostrova Rhodos. Dnes zde můžeme najít velmi zachovalé zříceniny starého města, které svojí důležitostí bývalo přirovnáváno k Pompejím. Stáří některých staveb se odhaduje na 6. st. př. n. l. což už je pěkný kousek historie.
Samotné město zaniklo při silném zemětřesní před více jak dvěma tisíci lety. Jeho trosky byly dokonale pohřbeny a skryty před zraky zdejších obyvatelů až do roku 1859, kdy zemědělci obdělávající místní půdu narazili na několik artefaktů z pozůstalého města. Svůj nález oznámily a tak se zde začalo s vykopávkami. Neuvěřitelný nález vzbudil obrovskou senzaci, když archeologové objevili trosky starověkého města. Pouhá náhoda tedy dopomohla k tak velkému objevu.

Dnes jsou zbytky města již zrekonstruovány a tak jsou oblíbeným cílem zahraničních turistů, kteří mohou obdivovat zdejší zbytky antických chrámů.

 

Kamiros Rhodos

Kamiros

 

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz