Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Zajímavosti

Rhodos foto

Ostrov Rhodos je určený především pro milovníky historie a teplého počasí. Největší dominantou celého ostrova je bezesporu hlavní město, které skrze velmi zachovalé památky ukazuje návštěvníkům bohatou historii. Staré město které obklopují po celé délce mohutné hradby, přiláká ročně statisíce návštěvníků, kteří se i několik hodin se zájmem procházejí ve zdejších spletitých uličkách a navštěvují obchody se suvenýry, tržiště či restaurace. Na podobné památky jinde v Řecku nenarazíte a o to více si lidé z Rhodosu cení svého bohatství. Památky zde turisti navštěvují již na jaře, ale hlavní sezóna zde probíhá v létě, kdy se ve Starém městě pomalu nedá hnout.

Tipy na výlety

Rhodos nabízí turistům ovšem daleko více. Užívají si zde především mladí lidé ve městech jako je Faliraki, které je plné nočních podniků a zábava je zde slyšet až do pozdních ranních hodin. Proto pokud máte raději klidnější dovolenou, zvolte některé z ospalejších letovisek, jako je např. Kolymbia, dovolená je přeci hlavně o relaxu.

Rhodos fotky

Pokud hledáte zajímavý tip na výlet, pak máte hned několik možností. Máte rádi přírodu a suché podnebí Rhodosu Vám příliš nevyhovuje? Pak Vás jistě potěší Petaloudes které je známější spíše pod pojmenováním Údolí motýlů. Zde právě v hlavní turistické sezóně narazíte na miliony motýlů, což je zcela jistě zajímavá podívaná a příjemný relax.

Jestli i na dovolené toužíte po trochu akčním výletu, pak vyražte do vesničky zvané Monolithos. Uprostřed ničeho zde totiž naleznete obrovský skalní masív na kterém stojí trosky hradu z 15. století. Cesta na vrchol rozhodně není pro každého a dá člověku pěkně zabrat, proto než se pro tento výlet rozhodnete, dobře si promyslete kdy na něj vyrazíte, výšlap v odpoledním žáru může být přinejmenším nepříjemný.

Nejste nároční na krásy řecké přírody a spíše raději vegetujete ve stínu a popíjíte vínko? Pak i pro Vás Rhodos nabízí zajímavý výlet do oblasti s názvem Embonas, což je malá vesnička zhruba uprostřed ostrova blíže k západnímu pobřeží. V její těsné blízkosti se také nachází nejvyšší hora Rhodosu, kterou je Ataviros. Embonas je malý vinářský ráj, ve kterém se pravidelně konají tradiční řecké slavnosti. Můžete zde navštívit zdejší vinice, zajít na ochutnávku vína, nebo si rovnou jednu či dvě lahvinky zakoupit.

Sponzor stránky

Partneři

Cestovní kancelář Blue-style má širokou nabídku zájezdů na Řecké ostrovy.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz